Centrum Tuningu

Koncepcja zakłada projekt hali warsztatowej tuningu samochodowego z częścią usługowo-ekspozycyjną. W budynku hali wykonywany będzie tuning, czyli wszelkie zmiany standardowego wyglądu samochodów, jego fabrycznych parametrów technicznych i dostosowania do osobistych preferencji właściciela.

Budynek posiada prostą, zwartą bryłę w kształcie litery L. Od strony frontowej przewidziano część komercyjno-ekspozycyjną dostępną dla klientów, z showroomem i przeszkleniem pokazującym samochody wewnątrz. W głębi zlokalizowano halę warsztatowo-serwisową z pomieszczeniami technicznymi i magazynowymi oraz zapleczem socjalno-sanitarnym dla pracowników. W hali wyznaczono korytarz komunikacyjny na styku z częścią usługowo-ekspozycyjną. Z korytarza zapewniony jest dostęp do części usługowej oraz do toalet, biura wewnętrznego, magazynów oraz ew. rozbudowy.

Dach części usługowej zaprojektowano jako zielony stropodach z możliwością użytkowania jako taras zewnętrzny. Zaprojektowano zadaszenie tarasu w lekkiej formie, zagospodarowanie użytkowe oraz dostęp za pośrednictwem schodów zewnętrznych. Dach hali zaprojektowano jako standardowy płaski.

Na obszarze inwestycji umieszczono również miejsce do mycia samochodów zblokowane z podziemnym zbiornikiem retencyjnym. Zaproponowano również lokalizacje ładowarki pojazdów elektrycznych z ew. lokalizacją banku energii.

Przewidziano etapowanie inwestycji. W pierwszym etapie przewiduje się budowę podłużnej części usługowo-ekspozycyjnej, w której znajdzie się showroom, biuro, strefa poczekalni, lounge i rekreacyjna oraz obsługa klienta w zminimalizowanym zakresie. Dach zielony i taras dostępny jest za pośrednictwem zewnętrznych schodów umieszczonych od strony południowej budynku.

W drugim etapie przewiduje się rozbudowę strefy usługowej o nowy showroom, dostawiony do budynku od strony południowej, wyposażony w minibar, strefę rekreacji/poczekalni i lounge. Schody zewnętrzne zostają zaanektowane do wewnętrznej części dobudowanej przestrzeni. Dotychczasowy showroom staje się powierzchnią usługową na wynajem. Rozbudowie ulega również zielony taras z przestrzenią imprezową oraz zadaszenie na dachu.