Domek Śląski

Rok: 2020

Projekt domu o powierzchni zabudowy 35m2, powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na współczesną, funkcjonalną, prostą i estetyczną architekturę rekreacyjną.

Domek jest parterowy z poddaszem nieużytkowym możliwym do adaptacji na antresole lub piętro z możliwością wydzielenia pomieszczeń. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, korytarz wejściowy i łazienka. Na poddaszu możliwe jest jednoprzestrzenne zagospodarowanie antresoli jako powierzchni bardziej prywatnej lub wydzielenie dwóch pomieszczeń sypialnych.

Koncepcja projektowa budynku w zoptymalizowanej konstrukcji drewnianej przedstawia prostą, zwartą bryłę z symetrycznym dachem dwuspadowym. Projekt zakłada różne warianty elewacji domu: formę nowoczesną z dużym oknem widokowym lub tradycyjną nawiązującą do tradycyjnej architektury drewnianej Przedgórza Sudeckiego.

Bryła budynku nawiązuje do dolnośląskiej architektury poprzez zgrabną formę o stosownie wypracowanych proporcjach (m.in. optymalnych wzajemnych wymiarach, odpowiednim kształcie i nachyleniu dachu) a także detalem w wersji tradycyjnej.

Publikacje:
https://www.bryla.pl/
https://www.architekturaibiznes.pl/

kontakt ws. projektu